قالیشویی ثامن مشهد

خدمات رفوگری و بازسازی فرش

خدمات رفوگری و بازسازی فرش

از آنجایی که هر فرش در معرض خراب شدن و آسیب دیدن به مرور زمان می باشد، هنر رفوگری فرش بعد از هنر قالی بافی به وجود آمد. در حقیقت هنر رفوگری مکمل هنر فرشبافی است و تا زمانی که خانه های ما توسط فرش ها تزیین می شوند این هنر وجود خواهد داشت. عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند تا فرش نیاز به رفوگری در قالیشویی مشهد نیاز پیدا میکند.

رفوگری و مرمت فرش های دستباف پاره شده

الیاف فرش ها در معرض پاخوردگی و آلودگی ناشی از گرد وخاک و یا حتی تابش نور خورشید به مرور زمان پوسیده و کم کم پاره می گردند.

فرش های دستباف که ارزش مادی بالایی دارند، برای حفظ زیبایی و عمر خود نیاز به رفوگری و مرمت  در قالیشویی ها دارند.

نکته مهمی که در هنگام رفوگری فرش دستباف یا فرش ماشینی باید در نظر داشت انتخاب رنگ مناسب می باشد.

چنانچه در انتخاب رنگ دقت کافی اعمال نگردد جای رفوشده به چشم خواهد آمد و از ارزش قالی کم خواهد کرد.

هماهنگی رنگ نخ ها به کاررفته در رفوگری با رنگ های اصلی نخ فرش بسیار حائز اهمیت می باشد.

رفوگر باید به این نکات هنگام رفو توجه کند.

اگر پارگی فرش در یک طرف آن باشد می توان آن را از روی نقشه طرف سالم فرش رفو نمود. چنانچه نقشه دوطرف فرش یکسان نباشد، با توجه به کلیات نقشه فرش، رفوگر نقشه ای مناسب روی کاغذ شطرنجی پیاده نمود و سپس عمل رفوگری را انجام می دهد. ترمیم فرش بدون نقشه از ارزش آن می کاهد.
اگر در وسط فرش یا قسمتی از آن پارگی ای باشد که به وضوح با چشم دیده شود، ابتدا بایستی محل پارگی فرش را از رو یا پشت علامت گذاری نموده بعد همان محل را تا می کنند، اگر پارگی به علت خشکی چله ها ادامه پیدا کند نباید آن را دستکاری نمود بلکه باید حدود پارگی را با ماژیک علامت گذاری کرده و سپس آن را با تیغه خیلی نیز از بدنه فرش جدا نمایند سپس قسمت از بین رفته را از روی تعداد چله ها و با نخ های مناسب چله کشی کرده و بعد پود نازک و کلفت را از روی نقشه بافته شده که از بدنه جدا نموده اند به دقت همان نقش وهمان رنگ در بدنه فرش پیاده نمایند.

ثبت سفارش آنلاین

با ثبت سفارش آنلاین در قالیشویی ثامن مشهد 10 درصد تخفیف ویژه بگیرید کافیست اطلاعات خود را وارد

خدمات دیگر در قالیشویی مشهد…

قالیشویی ثامن مشهد با قدمت 50 ساله و متخصص شستن و رفو فرش های دستبافت می باشد . در قالیشویی ثامن مشهدبا بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز، مجهزترین و کاملترین دستگاههای شستشو، کادری مجرب، با تجربه ومواد شوینده استاندارد، قادر به ارائه خدماتی ممتاز در خصوص شستشو فرش های شما شهروندان محترم مشهدی، تجار و بازرگانان گرامی می باشیم.

فهرست